Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Gdzie kupujęcie filament?

Gdzie kupujęcie filament? 04/05/2014 09:06 #7872

No właśnie Panowie gdzie kupujecie filament?

Ja planuję kupić Ultimakera 2, czyli mam na myśli PLA lub ABS 2,85 mm?

Pozdro i dzięki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupujęcie filament? 04/05/2014 09:57 #7873

I jak to jest z tym 2,85 i 3mm. Czy 3mm działa czy nie? Prawdę mówiąc dostaje z sieci sprzeczne sygnały

Gdzie kupujęcie filament? 04/05/2014 14:12 #7874

Nie spotkałem się jeszcze z filamentem 2,85 mm.
Są dostępne 3mm i 1,75 mm. Oczywiście wartość rzeczywista filamentu może nieco odbiegać od tej teoretycznej, ale nie tak, żeby średnica była większa i zablokowała drukarkę przy pracy.
Filament jest już teraz dostępny wszędzie, zaczynają od alledrogo (allegro.pl), ebay, przez sklepy internetowe, aż do tych klasycznych, stacjonarnych.

Jednak przed zakupem filamentu trzeba się zastanowić jakiej jakości tego produktu potrzebujemy - tu niestety są duże różnice zarówno jakości jak i ceny.
  • animos
  • animos Avatar
  • Podziękowania: 1

Gdzie kupujęcie filament? 04/06/2014 09:10 #7875

dzięki ta firma www.igo3d.com/ sprzedaje filament 2,85. Może rzeczywiście jest tak ze te 3 mm to kolo 2,9-3,1. Ale rzeczywiscie moze ten ich 2,85 to 2,8-2,9 wiec prawie to samo

Gdzie kupujęcie filament? 04/06/2014 17:25 #7876

Rzeczywiście to nowa średnica filamentu.
Niestety to nie 3mm, tylko 2.85, ciekawe do czego to pasuje?
  • animos
  • animos Avatar
  • Podziękowania: 1

Gdzie kupujęcie filament? 04/07/2014 09:09 #7877

3mm filament można uznać za "nazwę handlową". W rzeczywistości są to filamenty o średnicach 2.7-3.2mm
Jeśli jakiś producent podaje średnicę 2.85mm to znaczy, że jego filament ma taką nominalną średnicę dla której podaje tolerancję wymiarową.

Tak samo jest z filamentem 1.75 (nazwa handlowa dla grupy) - w rzeczywistości są to filamenty 1.65-1.85mm

Jeśli wybierasz Ultimakera, to tam bowden ma średnicę 3.2mm i musisz szukać filamentu, który będzie miał średnicę max do 3mm. Jak wybierzesz średnicę większą, to będzie problem z przepychaniem tego filamentu w bowdenie.
  • u-design
  • u-design Avatar
  • Podziękowania: 2
Zawsze mówię to co myślę, choć nie każdy to lubi ... [Liroy]
3NOVATICA
Ostatnio zmieniany: 04/07/2014 09:09 przez u-design.

Gdzie kupujęcie filament? 04/07/2014 14:12 #7879

Jako ciekawostkę dodam, że Makerbot używa nominalnie 1.8mm i pod taki ma ustawione profile.

Z Ultimakerem nie powinno być problemu - pracuje na otwartym software i używanie zamienników nie będzie problematyczne, o ile nie wpakuje się tam jakiegoś chińskiego wynalazku z Alibaby. Trochę gorzej z samą drukarką...
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Gdzie kupujęcie filament? 04/27/2014 15:41 #7903

Polecam colorFABB PLA z get3d lub architect3d . Bardzo fajne wydruki wychodzą. drukowałem nim na drukarce omni i mimo obiekcji do samej drukarki całkiem fajnie wyszło. Dobry jest też ten filament z czech.

Gdzie kupujęcie filament? 07/29/2014 09:12 #8113

Well well, yes, I also suggest that you can use the 3.0 mm filament.
ABS_2014-07-29.jpg
  • he3d
  • he3d Avatar

Gdzie kupujęcie filament? 07/29/2014 12:32 #8115

Przymierzam się do zakupu całkiem dużej ilości materiału - PLA 1.75mm , między 10 a 50 kg. Mógłbym nawet więcej, ale niestety obecnie powierzchnia magazynowa mnie ogranicza. Wie ktoś gdzie można kupić tanio taką ilość?

Gdzie kupujęcie filament? 07/30/2014 09:33 #8118

Z tego co się orientuje w Plastspawie można było zamówić wyprodukowanie powyżej 15kg i wtedy cena była bardzo dobra - razem zbieraliśmy się na forum. Teraz dystrybutorem jest devil design (nie wiem czy ma wyłączność).
  • viresx
  • viresx Avatar
  • Podziękowania: 3

Gdzie kupujęcie filament? 10/02/2014 14:29 #8201

Janek napisał:
I jak to jest z tym 2,85 i 3mm. Czy 3mm działa czy nie? Prawdę mówiąc dostaje z sieci sprzeczne sygnały
no az sie musialem zarejestrowac jak ludzie maja problemy z takimi podstawami

Istnieją dwa standardy rozmiaru 1,75 i 3 mm i to oznacza tylko dziure extrudera a nie średnice filamentu, z racji procesu produkcji materialu ważniejsze jest żeby filament był takiej samej średnicy przez całą jego długość i rzeby był okrągły
zdaża sie tani chinski filament co złapiesz suwmiarką i ma 2,3mm poczym przekręcasz o 90 stopni i mierzysz 3,2 mm i taki filament(jajo/elipsa) morzesz wy****ć do smieci bo sie w dziure nie zmiesci.

Kupójąc filament zawsze powinieneś zmierzyc jego średnice w kilku punktach wyciągnąć srednią i tą wyliczoną wartość wbijasz w Slic3r

sumując
3mm extruder przyjmie filament 2,5mm - 3mm
1,75 extruder przymie filament 1,5mm-1,75mm
dobrzy producenci materialu robią go w 2.85 i 1,6 zeby ograniczyc tarcie o ściany extrudera

Gdzie kupujęcie filament? 02/18/2016 13:39 #8392

Witam, Duży wybór filamentów oraz drukarek 3d znajdziesz w firmie "Seb-comp". Spójrz na ich stronę www.drukarki3d.seb-comp.pl
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013